Депонии булдожер TYS230-3HW

Краток опис:

TY230-3 булдожер е полу-крути суспендиран, хидраулични пренос, хидраулично контролирана Булдожери булдожер. Планетарен, моќ за пренос промена која е Унилевер работи. оперативниот систем дизајниран во согласност со човековите и машина инженеринг прави операција повеќе лесно, ефикасно и точно. Силна моќ, одлични перформанси, висока ефикасност операција и широк поглед покаже карактеристики предност. Тоа е вашиот најдобар избор за изградба на патишта, хидро-електрични изградба, поле модификација, ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Xingang, Шангај, Секое пристаниште во Кина
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  TY230-3 булдожер е полу-крути суспендиран, хидраулични пренос, хидраулично контролирана Булдожери булдожер. Планетарен, моќ за пренос промена која е Унилевер работи. оперативниот систем дизајниран во согласност со човековите и машина инженеринг прави операција повеќе лесно, ефикасно и точно. Силна моќ, одлични перформанси, висока ефикасност операција и широк поглед покаже карактеристики предност. Тоа е вашиот најдобар избор за изградба на патишта, хидро-електрични изградба, поле модификација, пристаниште зграда, развој на рудникот и други објекти.

  спецификации

  Dozer                                              Навалите

  (не вклучувајќи Мевосек) Операција тежина ( кг) 26 600Притисок на тлото (K Pa ) 43 .5

  Песна мерач (mm)                                       2250

  Gradient                                               30 ° / 25 °

  Мин. тло  (mm)                             510

  Дозирање капацитет ( m = & gt;)                                         11

  Блејд ширина (mm)                                         4310

  Макс. копање длабочина (mm)                               500

  Габаритни димензии ( mm )              6060× 4310× 3 425

  моторот

  Вид CUMMINS N T 855-C 280S10

  Отценети револуција  (rpm)                                    2000

  Замаец моќ ( K W)                                  169/2000

  Макс. вртежен момент (N m / вртежи во минута) 1036/1400

  Гласал потрошувачка на гориво (g / kW ж)                         217

  подвозјето систем

  Тип Тип на нишалка на испрскаат зрак.

                                      Суспендирани структура на еквилајзер бар

  N умбра на патеката валјаци ( секоја  страна) 8

  Број на превозникот валјаци (секоја страна) 2

  P јадеж (mm) 216

  W idth на чевли (mm) 760

  Напаѓач (km / h)        0- 3,8            0-6. 8            0-1 1,8

  Назад (km / h)        0-4. 9            0-8. 5            0-1 4.3

  Спроведување на хидрауличниот систем

  Макс. на притисокот  (MPa)                           19.1

  пумпа тип                    Две групи Брзини пумпа

  Системот излез ( L / min )                                      194

  систем за возење

  T orque конвертор 3-елемент 1-фаза 1-фазна

  T ransmission планетите, моќ за пренос смена со три брзини напред и три брзини се јават, брзина и насока може да биде брзо се префрли.

  S teering спојката. Повеќе-диск масло моќ металургија диск компресија пролет. хидраулични управувана.

  Сопирање спојката кочница е масло две насока лебдат бенд сопирачка со механички крачна.

  F Инал диск конечна диск се двојно редукција со поттикне опрема и сегмент sprocket, кои се запечатени од страна дуо-конус печат. 


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !