Ngritur-lëvizëse Bulldozer SD7N

Përshkrim i shkurtër:

buldozer SD7N është 230 kuaj-fuqi track-type buldozer me dhëmbë ngritur, pushtet ndryshim makinë, kontrollet gjysmë-ngurtë pezull dhe hidraulike. kuaj-fuqi SD7-230, ngritur buldozer me dhëmbë të integruar me dizajn modular është e lehtë për të riparuar dhe të mirëmbajtjes, Ajo heq të naftës me presion ndryshim, sistemi hidraulik kryen mbrojtjen e mjedisit dhe për të kursyer energji me efikasitet të lartë të punës. Siguria operacion rehatshme kusht, monitorimi elektrike dhe kabina ROPS me cilësi të besueshme të gjithë ...


 • FOB Çmimi: US $ 0.5 - 9,999 / copë
 • Min.urdhër Sasia: 100 Copë / copë
 • Furnizimi Aftësia: 10000 Copë / copë në muaj
 • Port: Xingang, Shanghai, çdo port të Kinës
 • Termat pagesës: L / C, D / A, D / P, T / T
 • Detail Product

  Produkt Tags

  buldozer SD7N është 230 kuaj-fuqi track-type buldozer me dhëmbë ngritur, pushtet ndryshim makinë, kontrollet gjysmë-ngurtë pezull dhe hidraulike.

  kuaj-fuqi SD7-230, ngritur buldozer me dhëmbë të integruar me dizajn modular është e lehtë për të riparuar dhe të mirëmbajtjes, Ajo heq të naftës me presion ndryshim, sistemi hidraulik kryen mbrojtjen e mjedisit dhe për të kursyer energji me efikasitet të lartë të punës. Siguria operacion rehatshme kusht, monitorimi elektrike dhe kabina ROPS me cilësi të besueshme të tërë, shërbimi i shkëlqyer është zgjedhjes tuaj urtë.

  Ajo mund të jetë e pajisur me teh të drejtë të pjerrët, teh kënd, qymyr shtyjnë teh, formë U teh; ripper single fyell, tre Shanks ripper; ROPS, FOPS, kabina mbrojtja e pyjeve, etj .. Ajo është e mund ideal makinë e përdorur në komunikim, në fushën e naftës, të energjisë, minierave etj tokës madh program në lëvizje.

  specifikimet

  Dozer                                              Tilt

  (duke mos përfshirë ripper) peshë operacion ( Kg) 23.800

  Presioni i parë (K PA ) 71.9

  Track matës (mm)                                       1980

  Gradient                                               30 ° / 25 °

  Min. pastrimin terren  (mm)                             404

  Dozing kapacitetin ( m ³)                                        8.4

  Width Blade (mm)                                         3500

  Max. gërmimi thellësi (mm)                               498

  Dimensionet e përgjithshme ( mm )              5677× 3500× 3 402

  (duke përfshirë ripper) 7616 × 3500× 3 402

  motor

  Tipit Cummins N AT 855-C 280S10

  Vlerësuar me revolucion  (rpm)                                    2100

  Fuqia volant ( K W / HP                               169/230

  Max. rrotullues (N m / rpm) 1097/1500

  Konsumi vlerësuar e karburantit (g / KW h)                         235

  Sistemi lëvizshme

  Lloji Udhë është formë trekëndësh.

                                T ai dhëmbë është ngritur elastike pezulluar.   

  N umber i rollers pista ( secili  anësor) 7

  P kruarje (mm) 216

  W idth të këpucëve (mm) 560

  Marsh 1st 2 3
  Përpara (km / h) 0-3,9 0-6,5 0-10,9
  Prapa (km / h) 0-4,8 0-8,2 0-13,2

  Zbatuar sistemin hidraulik

  Max. presionin e sistemit  (MPa)                           18.6

  Lloj pompë                 të lartë presion  ingranazhet pompë

  Prodhimi sistem ( L / min )                                      194

  Driving sistem

  T orque konvertuese Torque konvertuese është fuqia ndan tip hidraulike-mekanik

  T ransmission Planetary, transmetimit të energjisë ndryshim me tre shpejtësi përpara dhe tre shpejtësi të kundërt, shpejtësia dhe drejtimi mund të zhvendoset me shpejtësi.

  S teering friksion. Drejtues friksion është hidraulike presion, friksion zakonisht ndara.

  Frenimit friksion Tufë frenimit është presion nga pranverë, hidraulike veçuar, të tipit meshed.

  F inal përzënë makinë përfundimtar është me dy faza reduktimin planetare mekanizëm gear, spërkatje vajosje.


 • Previous:
 • Next:

 • Related Products

  WhatsApp Online Chat !