Депонии Булдожер TYS165-3HW

Краток опис:

TYS165-3HW булдожер е 165 коњски сили гасеничари булдожерот со хидраулични директен погон, полу-крути суспендирани и хидраулични помагање работат, пилот хидраулична контрола ножот и ниво на управување единствен и сопирање. TYS165-3HW булдожер се карактеризира со високо ефикасни, отворен поглед, оптимизирана структура, лесно ракување и услуги со ниска цена и сигурен целиот квалитет. Тоа е надградба на производи за постапување со отпад за работа. Спецификации Dozer Т ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Xingang, Шангај, Секое пристаниште во Кина
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  TYS165-3HW булдожер е 165 коњски сили гасеничари булдожерот со хидраулични директен погон, полу-крути суспендирани и хидраулични помагање работат, пилот хидраулична контрола ножот и ниво на управување единствен и сопирање.

  TYS165-3HW булдожер се карактеризира со високо ефикасни, отворен поглед, оптимизирана структура, лесно ракување и услуги со ниска цена и сигурен целиот квалитет.

  Тоа е надградба на производи за постапување со отпад за работа.

  спецификации

  Dozer                                              Навалите

  (не вклучувајќи Мевосек) Операција тежина ( кг) 192.200

  Притисок на тлото (K Pa ) 41.1

  Песна мерач (mm)                                       2300

  Gradient                                               30 ° / 25 °

  Мин. тло  (mm)                            373

  Дозирање капацитет ( m = & gt;)                                        4.6

  Блејд ширина (mm)                                         4222

  Макс. копање длабочина (mm)                               400

  Габаритни димензии ( mm )              5528× 4222× 3 190

  моторот

  тип                                          WD10G178E25

  Отценети револуција  (rpm)                                    1850

  Замаец моќ ( K W / HP                               121/165

  Макс. вртежен момент (N m / вртежи во минута) 830/1100

  Гласал потрошувачка на гориво (g / kW ж)                         218

  подвозјето систем

  Тип Тип на нишалка на испрскаат зрак.

                                      Суспендирани структура на еквилајзер бар

  N умбра на патеката валјаци ( секоја  страна) 6

  Број на превозникот валјаци (секоја страна) 2

  P јадеж (mm) 203

  W idth на чевли (mm) 800

  Менувач 1 2 3
  Напаѓач (km / h) 0- 3,59 0- 6,76 0- 12,37
  Назад (km / h) 0-4. 33 0- 8,90 0- 14.96

  Спроведување на хидрауличниот систем

  Макс. на притисокот  (MPa)                            12

  пумпа тип                    Две групи Брзини пумпа

  Системот излез ( L / min )                                      185

  систем за возење

  T orque конвертор 3-елемент 1-фаза 1-фазна

  T ransmission планетите, моќ за пренос смена со три брзини напред и три брзини се јават, брзина и насока може да биде брзо се префрли.

  S teering спојката. Повеќе-диск масло моќ металургија диск компресија пролет. хидраулични управувана.

  Сопирање спојката кочница е масло две насока лебдат бенд сопирачка со механички крачна.

  F Инал диск конечна диск се двојно редукција со поттикне опрема и сегмент sprocket, кои се запечатени од страна дуо-конус печат.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !