Нормалната структура Булдожер TY230-3

Краток опис:

TY230-3 булдожер е полу-крути суспендиран, хидраулични пренос, хидраулично контролирана Булдожери булдожер. Планетарен, моќ за пренос промена која е Унилевер работи. оперативниот систем дизајниран во согласност со човековите и машина инженеринг прави операција повеќе лесно, ефикасно и точно. Силна моќ, одлични перформанси, висока ефикасност операција и широк поглед покаже карактеристики предност. Факултативна вклучува U-сечилото (Капацитет 8.1 m³), ​​три тело чудо нешто, ROPS и други опрема ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Xingang, Шангај, Секое пристаниште во Кина
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  TY230-3 булдожер е полу-крути суспендиран, хидраулични пренос, хидраулично контролирана Булдожери булдожер. Планетарен, моќ за пренос промена која е Унилевер работи. Оперативниот систем дизајниран во согласност со човековите и машина инженеринг прави операција повеќе лесно, ефикасно и точно. Силна моќ, одлични перформанси, висока ефикасност операција и широк поглед покаже карактеристики предност. Факултативна вклучува U-сечилото (Капацитет 8.1  m³), three shank ripper, ROPS and other equipments. It is your best choice for road building, hydro-electric construction, field modification, port building, mine development and other constructions.

  спецификации

  Dozer                                              Навалите

  (не вклучувајќи Мевосек) Операција тежина ( кг) 24.840

  Притисок на тлото (K Pa ) 76

  Песна мерач (mm)                                       2000

  Gradient                                               30 ° / 25 °

  Мин. тло  (mm)                             405

  Дозирање капацитет ( m = & gt;)                                        7,8

  Блејд ширина (mm)                                         3666

  Макс. копање длабочина (mm)                               540

  Габаритни димензии ( mm )              5733× 3666× 3 380

  моторот

  Вид CUMMINS N T 855-C 280S10

  Отценети револуција  (rpm)                                    2000

  Замаец моќ ( K W / HP                               169/230

  Макс. вртежен момент (N m / вртежи во минута) 1050/1400

  Гласал потрошувачка на гориво (g / kW ж)                         217

  подвозјето систем

  Тип Тип на нишалка на испрскаат зрак.

                                      Суспендирани структура на еквилајзер бар

  N умбра на патеката валјаци ( секоја  страна) 7

  Број на превозникот валјаци (секоја страна) 2

  P јадеж (mm) 216

  W idth на чевли (mm) 560

  Менувач 1 2 3
  Напаѓач (km / h) 0-3,8 0-6,8 0-11,8
  Назад (km / h) 0-4,9 0-8,5 0-14,3

  Спроведување на хидрауличниот систем

  Макс. на притисокот  (MPa)                           19.1

  пумпа тип                    Две групи Брзини пумпа

  Системот излез ( L / min )                                      194

  систем за возење

  T orque конвертор 3-елемент 1-фаза 1-фазна

  T ransmission планетите, моќ за пренос смена со три брзини напред и три брзини се јават, брзина и насока може да биде брзо се префрли.

  S teering спојката. Повеќе-диск масло моќ металургија диск компресија пролет. хидраулични управувана.

  Сопирање спојката кочница е масло две насока лебдат бенд сопирачка со механички крачна.

  F Инал диск конечна диск се двојно редукција со поттикне опрема и сегмент sprocket, кои се запечатени од страна дуо-конус печат.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !