Зголемено-возење Булдожер SD7N

Краток опис:

SD7N булдожер е 230 коњски сили гасеничари булдожерот со покачена запчаниците, моќ промена диск, полу-крути суспендирани и хидраулични контроли. SD7-230 коњски сили, покачена запчаниците булдожер интегрираат со модуларен дизајн е лесно да поправка и одржување, Тоа го олеснува масло со разлика притисок, хидрауличниот систем извршува заштита на животната средина и заштеда на енергија со висок работната ефикасност. Безбедност состојба удобна работа, електрични следење и ROPS кабина со сигурен целиот квалитет ...


 • ФОБ Цена: US $ 0,5 - 9999 / парче
 • Мин.нарачката Кол: 100 Парче / Парчиња
 • Набавка Способност: 10000 Парче / Парчиња месечно
 • Порт: Xingang, Шангај, Секое пристаниште во Кина
 • Начин на плаќање: L / C, D / A, D / P, T / T
 • детали за производот

  Тагови производ

  SD7N булдожер е 230 коњски сили гасеничари булдожерот со покачена запчаниците, моќ промена диск, полу-крути суспендирани и хидраулични контроли.

  SD7-230 коњски сили, покачена запчаниците булдожер интегрираат со модуларен дизајн е лесно да поправка и одржување, Тоа го олеснува масло со разлика притисок, хидрауличниот систем извршува заштита на животната средина и заштеда на енергија со висок работната ефикасност. Безбедност состојба удобна работа, електрични следење и ROPS кабина со сигурен целиот квалитет, одлична услуга е мудар избор.

  Тоа може да биде опремен со прави поместување сечилото, ножот агол, јаглен туркање нож, У облик сечилото; еден тело Мевосек, три Шенкс Мевосек; ROPS, FOPS, шумски одбрана кабина и др .. Тоа е може идеална машина се користи во комуникацијата, нафтено поле, енергија, рударство и др големи земјани работи програмата.

  спецификации

  Dozer                                              Навалите

  (не вклучувајќи Мевосек) Операција тежина ( кг) 23800

  Притисок на тлото (K Pa ) 71,9

  Песна мерач (mm)                                       1980

  Gradient                                               30 ° / 25 °

  Мин. тло  (mm)                             404

  Дозирање капацитет ( m = & gt;)                                        8,4

  Блејд ширина (mm)                                         3500

  Макс. копање длабочина (mm)                               498

  Габаритни димензии ( mm )              5677× 3500× 3 402

  (вклучувајќи Мевосек) 7616 × 3500× 3 402

  моторот

  Вид CUMMINS N TA 855-C 280S10

  Отценети револуција  (rpm)                                    2100

  Замаец моќ ( K W / HP                               169/230

  Макс. вртежен момент (N m / вртежи во минута) 1097/1500

  Гласал потрошувачка на гориво (g / kW ж)                         235

  подвозјето систем

  Вид Песната е триаголник облик.

                                T тој запчаникот е покачена еластична прекинати.   

  N умбра на патеката валјаци ( секоја  страна) 7

  P јадеж (mm) 216

  W idth на чевли (mm) 560

  Менувач 1 2 3
  Напаѓач (km / h) 0-3,9 0-6,5 0-10,9
  Назад (km / h) 0-4,8 0-8,2 0-13,2

  Спроведување на хидрауличниот систем

  Макс. на притисокот  (MPa)                           18.6

  Тип на пумпа                 Висок притисок  брзини пумпа

  Системот излез ( L / min )                                      194

  систем за возење

  T orque конвертор Претворач на вртежниот момент е моќ одвојување хидраулични механичар-тип

  T ransmission планетите, моќ за пренос смена со три брзини напред и три брзини се јават, брзина и насока може да биде брзо се префрли.

  S teering спојката. Спојката на управувачот е хидраулични цедено, обично одвоена спојка.

  Сопирање спојката сопирање спојката е притиснато од пролетта, одделени хидраулични, meshed тип.

  F Инал вози Конечниот диск е двостепен планетарен намалување механизам опрема, поздравниот подмачкување.


 • Претходно:
 • Следно:

 • Поврзани производи

  WhatsApp Online Chat !