за нас

Xuanhua Градежни машини копродукции, Ltd (во понатамошниот текст како HBXG) е основана во 1950 година со неговото оригинално име "Xuanhua Градежни машини Фабрика". HBXG е пионер на изработка на булдожер на патеката во Кина со историја на повеќе од 50 години. Со развојот со години, во моментов таа стана сопственост на државата, големи јавни компанија, водечки производител на булдожер, а еден од 500 клучните претпријатија во Кина.

Во 2010 година, HBXG беше усвоен од страна на Хебеј железо и челик Група копродукции, Ltd (во понатамошниот текст како HBIS). HBIS е од големи размери, во државна сопственост компанија со пласман на 279 -та  позиција на врвот 500 претпријатија од целиот свет. Со ова Спојот и стекнување, HBXG станува подружница на HBIS, кои се спојуваат на напредни основни филозофија и споделување на предностите на HBIS во однос на управување со средства и на пазарот, отворајќи го патот и солидна основа за развој HBXG пра-пра-скок напред.

HBXG лоцира во Xuanhua, историски град во северозападниот дел на провинцијата Хебеј со само 175 километри Beijing. Xuanhua city enjoy convenient transportation & telecommunication.  It  takes about three hours  to  Capital  International  Airport  by  car,  and  5  hours  to  Xingang Seaport by train.  HBXG  covers  an  area  of  985,000 square  meters  with  300,000  square  meters under  proof. The total  staff  is 2400 persons which including 642 professionals in 2017.

HBXG поседува повеќе од 1000 го поставува на напредни машинска опрема и испитување на опрема, вклучувајќи и печки мулти-цел за топлина третман, плазма притискање центар, и да ги координираат Мерна опрема итн .. Овие капацитети нудат солидна основа за да се обезбеди снабдување на клиентите сигурни и квалитет на производите. Со реализација на проектот Вкупно за контрола на квалитет, како и подобрување на системот на контрола на квалитетот, HBXG беше доделена на квалитет автентикација сертификат ИСО 9001 во 1996 година.

HBXG поседува способност за производство од 2500 единици на стандардни целата машина и 2000 тони на резервни делови годишно специјализирана за булдожери песна.

Главните производи се како што следува:

Нормалната структура серија песна булдожер: T140-1 (140HP); SD6N (160HP); T160-3 (160HP); TY165-3 (165HP);

Зголемено серија булдожер возење: SD7N (230HP); SD8N (320HP); SD9 (430HP).

Хидростатично серија булдожер: SD5K (130HP); SD7K (230HP).

Натоварувач на тркала серија:  XG938G (3M 3 ); XG958 (5M 3 )

Багер: СР050; SR220; XGL120; XGL150

Дупчење Опрема: TY370; TY380T

Снег groomer:  SG400 (360HP)

SD7N, SD8N, SD9 булдожер на се затегнувачки-покачени возење булдожер, кои се развиени од страна на самите себе силата ужива главните карактеристики на сигурни, трајни и исток одржување. SD5K и SD7K е двојна-кола електронски систем за контрола на хидростатички возење со карактеристики на оперативниот прецизни и удобен, сигурен, висока ефикасност, заштеда на енергија.

HBXG има воспоставено добра продажба и сервисна мрежа низ Кина во моментов. Исто така HBXG е дополнително усовршување на глобалниот пазар. Сега ние се постави агенција деловни односи со повеќе од 40 земји или региони покриваат Канада, Русија, Украина, Велика Британија, Иран, Австралија, Бразил, Гана, итн ..   Сега  ние се обидуваме да се најдат повеќе квалификувани партнери за заеднички развој на задокеански пазар.

Како пресвртница, состојбата на HBXG со титулата "Хебеј Xuangong" беше ставена на листата и се тргува јавно во Шенжен берза на Кина во Jun.7 -та , 1999 година воспостави цврста основа за одржлив развој на HBXG.


WhatsApp Online Chat !